تور های اروپایی به دلیل جاذبه های متنوعی که به مسافران ارائه می دهند، یکی از جذاب ترین تور های مسافرتی به حساب می روند.

تور اروپا 97

اروپا با توجه به طبیعت سرسبز و زیبا و جاذبه های انسانی با شکوهش همواره یکی از مقاصد اصلی تور های گردشگری به شمار می رفته است. تور های اروپایی به دلیل تفریحات و دیدنی های متنوع و جالبی که برای بازدید کنندگان به همراه دارند، همیشه طرفداران خاص خود را داشته اند. در دنیای امروز، افراد به خاطر مشغله ی کاری زیاد، بیش از گذشته نیازمند سفر هستند. خصوصا اگر در این سفر بتوانند تجربه های جدیدی داشته باشند و از فضای زندگی روزمره ی خود حتی برای چند روز دور شوند.

تور تابستان 97

البته که آژانس های مسافرتی برای نوروز 97 برنامه های ویژه ای در نظر داشتند و آن ها را به خوبی به اجرا در آورده اند. اما قطعا برنامه های جذاب تری برای تابستان 97 آماده ی گردشگران و توریستان خواهد بود. در این تابستان هیجان انگیز، تور های یک هفته تا یک ماهه به نقاط مختلف اروپا در نظر گرفته شده اند که شما متناسب با وضعیت شغلی خود و اعضای خانوادتان می توانید از آن ها بهره ببرید. تور های اروپایی گاها تنها در یکی از کشور های اروپایی صورت می گیرند و گاهی هم در یک تور چندین کشور اروپایی بازدید می شوند. حتی تور هایی وجود دارند که در طی یک ماه کل اروپا را بازدید می کنند. این طور های فشرده بیشتر مناسب کسانی است که از لحاظ شغلی محدودیتی ندارند و قادر هستند یک ماه به شکل پیوسته مرخصی کاری داشته باشند.

البته که این نوع تور ها فرصتی بسیار خوب برای کسانی است که می خواهند در مدت کوتاهی با تقریبا تمام اروپا آشنا شوند و از آن دیدن کنند. از سویی در تور هایی که فقط مختص یک یا دو کشور اروپایی هستند، فرصت آشنایی عمیق تر با کشور های مورد بازدید فراهم آورده می شود. در کل، صرفه نظر از نوع توری که برای سفر خود انتخاب می کنید، اطمینان داشته باشید که هر گوشه از این قاره ی سبز حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. البته به یاد داشته باشید که اگر می خواهید در فصل تابستان سفر کنید، باید هر چه زود تر برای خرید بلیط اقدام نمایید. زیرا بلیط های تور های اروپا به سرعت فروش می روند و ممکن است بلیط به مقصد مورد نظر شما به اتمام برسد.

تور های پاییز و زمستان 97

اگر از شلوغی به دور هستید و ترجیح می دهید در مواقع خلوت تر سفر کنید، فصل های پاییز و زمستان مناسب سفر شما هستند. البته با توجه به اینکه برخی از نقاط اروپا آب و هوای سردی دارند، باید خود را برای سرما آماده نمایید. سفر در فصول پاییز و زمستان نکات مثبتی را نیز در پی دارد. برای مثال بسیاری از حراجی های بزرگ در این فصول برقرار می شوند تا توریست های بیشتری به سفر ترغیب شوند. از سویی دیگر با اینکه قاره ی اروپا دائما برگزار کننده ی فستیوال ها و جشن های بزرگ و متعدد است، شمار این جشن های بزرگ در فصول سرد بیشتر می شود.

یکی از معروف ترین جشن هایی که در فصل زمستان برگزار می شود، جشن کریسمس است. این جشن با شکوه همه ساله گردشگران زیادی را به اروپا می کشاند. به علاوه معمولا تور های پاییز و زمستان از تور های نوروزی و تابستانی ارزان تر هستند. پس اگر می خواهید از امتیازات نام برده بهره مند شوید، فصل های سرد را برای سفر خود برگزینید.

تور اروپا

 همان طور که پیش تر ذکر شد، تنوع در تور های اروپایی بسیار بالاست. تور های اروپایی از سه شب تا یک ماه ممکن است به طول بیانجامند و معمولا تور های یک ماهه، تور های دور اروپا هستند. علاوه بر آن، نوع دیگری از تور ها هستند که طرفداران زیادی دارند؛ تور های کشتی کروز، یکی از جذاب ترین تور های موجود هستند که برای کشور های اروپایی هم به وقوع می پیوندند.

با این که تور های کشتی کروز از جمله تور های گران قیمت به شمار می روند، با کمی وقت شناسی می توانید بلیط ها را به صورت لحظه ی آخری خریداری نمایید و هزینه های خود را به شکل قابل توجهی کاهش دهید (تور های لحظه آخر تور هایی هستند که در آن ها مسافران بلیط های خود را در آخرین ساعات و روز های باقی مانده به اتمام بلیط فروشی می خرند و در نتیجه از لحاظ قیمتی بسیار ارزان تر هستند. به علاوه امکانات ارائه شده به افرادی که به شکل لحظه آخری بلیط خریداری می کنند هیچ تفاوتی با سایرین ندارد.). البته بلیط های لحظه ی آخری برای تور های عادی نیز موجودند و اگر می خواهید هزینه هایتان کاهش یابد، این نوع تور ها به شدت توصیه می شوند.

نکته ی مهم دیگر برای سفر به اروپا، دریافت ویزا می باشد. پروسه ی دریافت ویزا بسته به کشوری که می خواهید سفر کنید، متفاوت می باشد. البته اگر می خواهید به یکی از 26 کشور عضو پیمان شینگن سفر کنید، پروسه ی اخذ ویزا یکسان است و با دریافت یک ویزا می توانید به هر کدام از این 26 کشور سفر کنید. فرایند اخذ این نوع ویزا ها کمی وقت گیر است و لازم است پیش از اقدام اطلاعات زیادی را درباره ی آن به دست آورید. این فرایند ها در مقالات جداگانه ای به تفصیل بیان شده اند که برای آگاهی بیشتر می توانید به آن ها مراجعه کنید.

با این حال اگر مسافر کشتی کروز اروپایی هستید، نیازی به دریافت ویزا ندارید. زیرا در این نوع تور ها ویزا به شکل گروهی برای تمامی مسافران توسط مسئولین تور گرفته می شود. پس اگر مسافر تور های عادی هستید، بهتر است چند ماه پیش از سفر برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

به طور کلی سفر کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد. سفر به اروپا می تواند یکی از بهترین تجربه های زندگیتان باشد. پس اگر اهل سفر هستید و می خواهید از زندگی روزمره ی خود برای مدتی کوتاه دور شوید، به شما توصیه می کنیم که سفر به اروپا را در اولویت قرار دهید.

 

برای مشاوره قبل از خرید تور اروپا با ما تماس بگیرید.