شهر رم کجاست؟

شهر رم پایتخت کشور ایتالیا یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای جهان است. این شهر دارای فرهنگ و تاریخی غنی می باشد.

ایتالیا کشوری پرطرفدار است و هر سال تعداد زیادی از گردشگران به این کشور سفر می کنند و از جاذبه های دیدنی این کشور لذت ببرند.

قدمت پدیدار شدن شهر رم به قرن هفتم پیش از میلاد مسیح باز می گردد. این شهر سال ها دارای امپراتوری رم بوده است و روزهای تلخ و شیرین زیادی به خود دیده است.

فشن یکی از مهم ترین دلایل مشهور شدن کشور رم است. این کشور پس از میلان، نیویورک و پاریس با شهر لندن در حال رقابت  است.

رم شهری با آب و هوای معتدل و جاذبه های گردشگری بسیار زیاد است. رم یازدهمین جاذبه گردشگری در جهان و سومین در قاره اروپا است.

برای نام شهر رم نظریه های مختلفی بیان می شود. یکی از این نظریه ها به این اشاره دارد که اولین پادشاه این شهر رومولوس بوده است و اسم این شهر از خلاصه اسم وی گذاشته شده است.

از نظر دیگر این واژه برگرفته از واژه ی Rhome به معنی قدرت می باشد. رم از گذشته های دور دارای ارتشی قوی و جنگجو بوده است.

از دیگر نظریه ها می توان به رودخانه باستانی تایبر اشاره کرد. این رودخانه که در قدیم به نام Rumon یا Rumen مشهور بوده است از میانه این شهر در گذر بوده است.

حال این که کدام یک از این نظریه ها کاملاً صحیح است مشخص نشده است. این شهر در مرکز کشور ایتالیا واقع شده است که ناحیه لاتزیو نامیده می شود.

میزان ۱۰٪ از جمعیت شهر رم را غیر ایتالیایی‌ها تشکیل می‌دهند. نیمی از این میزان را مردم اروپایی با ملیت‌هایی از رومانی، لهستان و اوکراین و نیمی دیگر را مردم اهل فیلیپین و بنگلادش تشکیل می‌دهند.

تور رم

 تور رم

 

 

تور اروپا چیست؟

سفر به کشورهای اروپایی از گذشته های دور یکی از بهترین سفرهای زندگی هر شخصی بوده است. گاهی شما اقدام به سفر برای دیدن یک کشور می کنید اما با تور اروپا چندین کشور اروپایی را زیر پا خواهید گذاشت.

تور اروپا به شما این امکان را می دهد تا از چند کشور پر جاذبه و زیبای این قاره دیدن کنید. با تور اروپا می توانید چند هدف را با یک تیر نشانه روید.

همان طور که می دانید هر چه امکانات این تور بیشتر باشید هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه این تورها با قیمت ها و امکانات مختلفی ارائه می شوند.

همان گونه که می دانید برای شرکت در این تورها اولین گام این است که ویزای شینگن یکی از کشورهای مقصد را اخذ کنید تا در سایر کشورها نیز بتوانید وارد شوید.

 

 

امکانات تور رم چیست؟

تور رم در فصل های مختلف سال برگزار می شود و به مسافران امکانات مختلفی را ارائه می دهد. هر چه امکانات تور بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

امکانات تور رم شامل رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی و ... خواهد بود. قیمت تور به طور مستقیم با امکانات هتل و قیمت هتل در ارتباط است.

ما برای شما هتل رزرو خواهیم کرد تا بدون کوچک‌ترین استرسی بتوانید تنها به گشت و گذار بپردازید. یکی از نکات مهم این است که تمامی هتل ها شما را با صبحانه، ناهار، شام همراهی خواهند کرد.

از دیگر مزایای تور رم رزرو بلیط هواپیما است. بلیط رفت و برگشت شما را در بهترین هواپیماها رزرو خواهیم کرد تا به راحتی سفر خود را آغاز کنید و سپس به پایان رسانید.

بیمه مسافرتی به شما این امکان را می دهد تا در صورت بروز حادثه تا سقف 35 هزار یورو از هزینه های شما را بپردازید.

ترانسفر فرودگاهی برای زمانی است که شما به شهر رم برسید. ما شما را از فرودگاه تا هتل و بالعکس همراهی خواهیم کرد.

یک اتومبیل برای گردش در شهر همراه با لیدری فارسی زبان با شما همراه خواهد بود تا از جاذبه های این شهر دیدنی لذت ببرید.

از دیگر امکانات تور رم اخذ ویزای شینگن ایتالیا نیز می باشد. برای سفر به این شهر زیبا باید ویزای کشور ایتالیا را رزرو کنید.

ما شما را یاری خواهیم کرد تا در کمترین زمان ممکن ویزای شینگن ایتالیا را اخذ کنید و در تور رم ما شرکت نمایید. برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا و شرکت در تور رم با مشاورین ماکان سیر آسمان تماس بگیرید.

 

 

جاذبه های گردشگری رم چیست؟

بنای کولوسئوم یک تماشاخانه بسیار یزرگ است که ساخت آن دوازده سال طول کشیده است. این بنای عظیم دارای هفتاد هزار تماشاگر است.

این ورزشگاه با این ظرفیت دارای راه های خروجی بسیار بزرگی هستند که کل جمعیت را طی سه دقیقه خالی می کنند. این موضوع شگفت آور است.

اولین و بزرگترین مرکز خرید جهان در شهر رم ساخته شده است. این مرکز خرید به نام تراجان حداقل 150 مغازه را در خود جای داده است.

بنای پانتئون یکی از اصلی ترین جاذبه های این شهر است. این بنا قدمتی برابر دو هزار سال دارد و از عبادتگاه های معروف این شهر است.

یکی از مشخصه‌های رم چشمه‌های این شهر است. تعداد این چشمه‌ها نزدیک به ۳۰۰ عدد است. همچنین به رسمی دیرین، سنت سکه اندازی در این چشمه‌ها برقرار است.

 

 

 چگونه در تور رم شرکت کنیم؟

برای شرکت در تور رم کافی است تا با مشاورین مجرب و متخصص شرکت مسافرتی گردشگری ماکان سیر تماس حاصل نمایید.

تور رم به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر استفاده از امکانات تور رم موفق به گردش در این شهر بسیار زیبا و تاریخی شوید.