شانگهای چگونه جایی است؟

یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان شهر شانگهای می‌باشد که با جمعیتی بالغ بر 24 میلیون نفر به عنوان مرکز اقتصاد جهانی نیز شناخته می شود.

این شهر درست در جنوبی ترین قسمت شرقی چین واقع شده است و به رود یانگ تسه که دلتایی را تشکیل داده است، متصل است.

بندر این شهر پرجمعیت شلوغ ترین بندر کانتینر جهان به حساب می آید و بسیار پر تردد است. اگر قرار باشد به مهم ترین بندر چین اشاره کنیم باید به بندر شانگهای اشاره کرد.

شهر شانگهای بسیار بزرگ است و همیشه از جمعیت سرریز می شود. این شهر دارای آسمان خراش های بسیار بلند و زیبا است که سر به آسمان کشیده اند.

شهر شانگهای توسط رودخانه به دو بخش تقسیم شده است و با فاصله بسیار کمی از اقیانوس آرام واقع شده است. نمای این شهر بسیار شبیه شهرهای آمریکایی است.

فرودگاه اصلی شهر شانگهای خارج از این شهر است که با مونوریل می توان از آن جا به داخل شهر وارد شد و در هتل یا اقامت گاه مورد نظر سکنی گزید.

یکی مناطق جالب شهر شانگهای منطقه شانگهای اکسپو 2010 می باشد که مربوط به نمایشگاه بین المللی در سال 2010 می باشد.

واحد رسمی پول در این کشور یوان می باشد و یکی از بزرگ‌ترین صادر کننده ها به تمام جهان محسوب می شود. پرچم این کشور قرمز رنگ است که با چند ستاره زرد تزیین شده است.

شانگهای دارای خطوط مترو می باشد که این مترو در سال 1993 تأسیس شد و اکنون دارای چهارده خط می باشد و بیش از سیصد و سی ایستگاه در تمام شهر دارد.

یکی از شبیه ترین شهرهای جهان به نیویورک شانگهای می باشد و به عنوان قلب تپنده اقتصاد کشور چین محسوب می باشد که با تور شانگهای می توانید این شهر پویا را ببینید و لذت ببرید.

 

 

 

چرا باید به شانگهای سفر کرد؟

برای سفر به این شهر زیبا می توانید در تور شانگهای که در ادامه خواهیم گفت شرکت کنید تا هم از جاذبه‌های این شهر دیدن کنید و هم به برنامه سفری خود رسیدگی کنید.

  • باغ یو به باغ خوشبختی مشهور است که به دو بخش درونی و بیرونی تقسیم می‌شوند. تالار بهار از مشهورترین تالارهای این باغ است.
  • تفرجگاه بوند دارای رستوران‌های لوکس، بوتیک‌ها و گالری‌های فراوانی است که می توان در این منطقه به گردش و تفریح پرداخت.
  • معبد لونگ هوا دارای ارتفاعی معادل 44 متر است که بارنگ طلایی تزیین شده است و نمایی بسیار زیبا از کنار هم قرار گرفتن بیش از 500 مجسمه بودا می باشد.
  • یکی از برج‌های رادیوتلویزیونی شانگهای برج مروارید شرقی است که دارای ارتفاعی معادل 468 متر می باشد و در شرق رودخانه هانگ پو است.
  • جاده نانجینگ از نیمه دوم قرن نوزدهم ساخته‌شده است و از همان زمان به عنوان مرکز خرید در این شهر شناخته می‌شده است.
  • منطقه تیان زیفانگ متعلق به فرانسوی‌های این شهر بوده است و آثار هنری و فرهنگی آن‌ها را در کوچه‌های این منطقه می‌توان به چشم دید.
  • یکی از برترین جاذبه‌های این شهر بزرگ‌ترین گالری هنری آسیا است که به عنوان موزه هنر چین شناخته می شود که در پاویلیون چین واقع شده است.
  • از دیگر جاذبه‌های این شهر می توان به میدان مردم اشاره کرد که برای اسب‌دوانی بوده اما امروزه در اطراف آن ساختمان‌های مهمی ازجمله تالار شانگهای، موزه شانگهای و ... برپا شده است.
  • معبد سنگ یشمی بودا محل استقرار دو مجسمه شاکیامونی است که یک راهب آن ها را به این مکان آورده است. این ساختمان دارای سه تالار و دو حیاط می باشد.
  • تفرجگاه بوند نیز منطقه ای در ضلع غربی رود هوانگ پو می باشد که به مناطق اروپایی بسیار شبیه است و دارای ساختمان های مدرن می باشد.

 

 

تور شانگهای

این تور در فصل های مختلف به خصوص در زمان هایی که نمایشگاه های بین المللی برپا می شوند فعال است و از متقاضیان به بهترین شکل پذیرا می باشد.

تور شانگهای گاهی اوقات ترکیبی عمل می کند. به این ترتیب که دو یا سه شهر چین را به عنوان مقصد تعیین می کند تا مسافران با جاذبه های بیشتری رو به رو شوند.

امکانات تورها اصولاً شبیه هم می باشد و تنها در کیفیت با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال در همه تورها برای مسافران هتل رزرو می شود اما برخی تورها هتل سه ستاره دارند و برخی دیگر هتل پنج ستاره رزرو می کنند.

این تفاوت ها به طور مستقیم بر روی قیمت تورها تأثیر دارد. هر چه این امکانات بیشتر باشد قیمت تورها نیز افزایش پیدا می کند.

نکته مهم دیگر این است که لیدر فارسی زبان در صورتی در تور قرار می گیرد که تعداد مسافران به حد نصاب برسد و همراهی وی نقش بسزایی در آشنایی شما با این شهر دارد.

برای شرکت در تور شانگهای و لذت بردن از قدم زدن میان آُمان خراش های این شهر شبیه به نیویورک کافی است تا با مشاورین مجرب و متخصص ماکان سیر آسمان تماس بگیرید.

 

 

تور اروپا

برای سفر به اروپا می توانید به طور فردی اقدام کنید و یا با استفاده از تور اروپا چندین کشور اروپایی را مورد بازدید قرار دهید.

این که شما با استفاده از تور و یا به صورت فردی بخواهید به اروپا سفر کنید تأثیری در قوانین ورود شما نخواهد داشت و باید ویزای شینگن یکی از کشورهای اروپایی را اخذ کنید.

برای سفر به کشورهای اروپایی همان طور که گفته شد باید ویزای این کشورها را اخذ کنید. برای اخذ ویزای شینگن و اطلاع از مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن کافی است تا با مشاورین مجرب ما تماس بگیرید.