قبرس کجاست؟

در این مطلب قصد داریم تا شرحی درباره قبرس برای شما ارائه دهیم تا بدانید چرا باید به این کشور سفر کنید و ویژگی ها و امکانات سفر به این کشور چیست؟!

در حقیقت ما قصد داریم تا به هر آنچه برای شما ممکن سؤال باشد پاسخ دهیم. در ابتدا می‌خواهیم توضیحاتی مختصر درباره کشور قبرس ارائه دهیم.

قبرس کشوری است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم‌شده است و می‌توان گفت که بخش شمالی آن‌که بخش ترک‌نشین قبرس به شمار می‌رود تنها توسط ترکیه به‌عنوان کشوری مستقل شناخته می‌شود.

بخش یونانی نشین این کشور عضو اتحادیه اروپا شده است و جز کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. جزیره قبرس را می‌توان به‌عنوان سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه نام برد.

آب و هوا در جزیره قبرس رو به گرما است به این ترتیب که دارای تابستان هایی گرم و خشک می باشد و زمستان ها نسبتاً معتدلی دارد.

یکی از مهم ترین منابع اقتصادی صنعت گردشگری است که به رونق اقتصاد این کشور کمک بسیاری کرده است. صنایع دستی و پرورش حیوانات اهلی در این کشور بسیار رایج است.

قبرس دارای یک دشت مرکزی است که بسیار زیبا می باشد و دو کوه بزرگ نیز در این کشور سر به آسمان کشیده است. همین طبیعت باعث شده تا قبرس در وسعتی که دارد تمام پوشش ها گیاهی را جای دهد.

شما در کشور قبرس می توانید به کوه نوردی، پیاده روی، شنا، استراحت در ساحل و هر کار دلخواه دیگری بپردازید. گویا که تمام محسنات در این کشور جمع شده اند.

در سال های اخیر دولت قبرس به  صنعت گردشگری توجه ویژه ای کرده است و به همین دلیل استانداردهایی را در جذب گردشگران رعایت کرده است.

واحد رسمی پول در این کشور یورو می باشد و پایتخت آن نیز نیکو زیا است. جمعیت کشور قبرس بیش از یک‌میلیون نفر است.

تور قبرس

 

چرا باید به قبرس سفر کنیم؟

جاذبه‌های کشور قبرس بسیار زیاد است که در این بخش به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم. از جاذبه‌های مهم این کشور داشتن طبیعت بی‌نظیر است که در اشکال مختلف مانند کوه، جنگل، دریا و ... می باشد.

اما برخی از جاذبه‌های قبرس مانند دیگر کشورها شامل آثار باستانی، موزه، پارک و ... است که گردشگران مشتاق بازدید این دسته از جاذبه‌ها می‌باشند.

یکی از جاذبه‌های مهم قبرس کوریون باستان است که مکانی بسیار وسیع را شامل می‌شود. در این منطقه تئاتر و مجلس اوستولیوس به چشم می‌خورد.

صخره‌های ساحلی این منطقه باعث شده تا موقعیت رمانتیک و زیبایی پدید آید که کلیه گردشگران جذب آن می‌شوند. در این منطقه بازدید از کلیسای بیزانس را فراموش نکنید.

یک پارک ملی ساحلی بی‌نظیر در جنوب جزیره قبرس وجود دارد که به آن کیپ گرکو گفته می‌شود. در این منطقه منظره‌ای فوق العاده از آب های آرام مدیترانه شار شاهد خواهید بود.

اگر می خواهید در سفر به کشور قبرس از آثار عثمانی در این کشور نیز دیدن کنید باید به قبرس شمالی سفر نمایید تا از این جاذبه ها هم مطلع شوید.

از جمله جاذبه های بی نظیر کشور قبرس می توان به بندر گیرنه اشاره کرد که یکی از مناطقی است که همچنان زندگی به سبک عثمانی را در کشور قبرس نگه داشته است.

در این منطقه قلعه ای به نام قلعه گیرنه ساخته شده است که می توان منظره ای با شکوه از این اسکله را در برابر خود دید و از آن لذت برد.

همان طور که گفته شد یکی از کارهایی که در این کشور انجام می شود پرورش حیوانات اهلی است و در مناطق روستایی نیز بیشتر انجام می شود.

از جمله مناطق روستایی و زیبای کشور قبرس می توان به روستاهای ترودوس اشاره کرد که درست در کوهپایه های کوه ترودوس به وجود آمده است.

 

تور اروپا

برای سفر به کشورهای اروپایی می توان از دو راه اقدام کرد. راه اول این است که به تنهایی سفر خود را آغاز کنید اما راه دوم این است که همراه با تور سفر خود را آغاز نمایید.

سفر با تور امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن ها می توانید تنها به خوش گذرانی بپردازید و فارغ از برخی مسائل از سفر خود لذت ببرید.

امکانات تور اروپا با توجه به زمان و قیمت آن متفاوت است و هر شخصی می تواند با توجه به شرایط و برنامه سفری خود اقدام به شرکت در یکی از آن ها نماید.

تور اروپا در فصل تابستان کشورهای سردسیر را مورد هدف گردشگری قرار می دهد و در فصل زمستان درست برعکس این قضیه عمل می کند.

برای شرکت در تور اروپا و بازدید از چند کشور در زمانی محدود و اخذ ویزای شینگن کشورهای اروپایی کافی است تا با مشاورین مجرب و متخصص ما تماس بگیرید.

 

برای شرکت در تور قبرس به چه چیزی نیاز است؟

اولین گام برای شرکت در تور قبرس اخذ ویزای قبرس می باشد که توسط مشاورین مجرب و متخصص ما برای شما اخذ خواهد شد.

برای اخذ ویزای قبرس باید کلیه مدارک خود را به سفارت این کشور ارائه دهید تا بتوانید در زمان مورد نظر ویزای خود را اخذ کنید و سفر خود را آغاز نمایید.

اخذ ویزای قبرس نیاز به ارائه مدارکی از جمله مدارک کاری، شناسایی، عکس و ... دارد که کلیه مدارک را همراه با هزینه صدور ویزای باید پرداخت کنید.

این ویزا تنها به صورت توریستی و با اعتبار دو هفته ای صادر می شود و نکته دیگر این است که تنها یک بار قابل استفاده می باشد.

 

امکانات تور قبرس چیست؟

تور قبرس شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ماکان سیر آسمان امکانات ویژه ای از قبیل اخذ ویزای قبرس، رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما و ... را به مسافران ارائه می دهد.

علاوه بر امکانات گفته شده در بالا در صورتی که تعداد مسافران تور به حد نصاب برسد یک لیدر فارسی زبان نیز در این راه همراه شما خواهد بود.