هند کجاست؟

یکی از کشورهای جنوب قاره آسیا کشور هند است که بسیار زیبا است. پایتخت کشور هند شهر دهلی‌نو می‌باشد که دومین شهر بزرگ این کشور است.

همسایه‌های کشور هند شامل کشورهای بوتان، چین، پاکستان، تبت، بنگلادش، نپال می‌باشد. هند همچنین به دریای عمان، اقیانوس هند، خلیج‌فارس و خلیج بنگال نیز متصل است.

هند کشوری پرجمعیت و بسیار پهناور است و به عنوان هفتمین کشور بزرگ جهان شناخته می شود. کشور هند پست و هموار می باشد و رشته کوه های هیمالیا در شمال این کشور واقع شده است.

به دلیل وضعیت اقلیمی کشور هند آب و هوای این کشور بسیار مرطوب و مناسب است و بارش فراوان در این کشور باعث رونق کشت و کار شده است.

به دلیل توسعه صنعت کشاورزی و آب و هوای مطلوب این کشور جمعیت زیادی جذب این کشور شده اند. هند پس از چین به عنوان دومین کشور پر جمعیت جهان شناخته می شود.

پر جمعیت ترین شهر هند بندر بمبئی است که دارای جمعیتی بیش از چهارده میلیون نفر است. این کشور بیش از سی و پنج شهر دارد.

تاریخ و فرهنگ کشور هند بسیار غنی و پربار است. هند سال ها طولانی تحت سلطه قدرت های مختلف جهان بوده است و از هر قدرتی آثاری در تاریخ و فرهنگ آن باقی مانده است.

یکی از نشانه های بارز تحت سلطه بودن هند ورود زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان رسمی این کشور است که حتی در قانون اساسی این کشور نیز آمده است.

البته بیست و دو زبان مختلف در این کشور رایج است و در هر گوشه آن زبان مختلفی به گوش می خورد. تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و ... در این کشور بسیار زیاد است.

همان‌طور که گفته شد در این کشور فرهنگ، زبان و ادیان مختلفی وجود دارد؛ به همین دلیل ادیان مختلفی در این کشور دیده می شود.

 

تور هند چه امکاناتی دارد؟

مانند دیگر تورهای تفریحی این تور نیز امکانات زیادی دارد که متقاضیان و مسافران می توانند از آن ها هنگام شرکت در این تورها استفاده کنند.

یکی از مهم ترین نکات تور هند ترکیبی بودن آن است. به این ترتیب که شما با شرکت در این تور می توانید از شهرهای مختلف هند دیدن کنید.

تورهای هند برنامه های مختلفی را دارند و با توجه به فصل شهرهای مختلفی از هند را برای بازدید در نظر می گیرند که افراد می توانند به راحتی به آن ها وارد شوند.

شهرهای دهلی، آگرا و جیپور و بمبئی شهرهایی هستند که بیشتر از باقی شهرها توریست ها را به خود جذب می کنند و مسافران می توانند از آن ها دیدن کنند.

برای سفر به کشور هند باید ویزای این کشور را اخذ کنید که مشاورین مجرب و متخصص ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت در کمترین زمان ممکن برای شما اخذ می کنند.

از دیگر امکانات این تور می توان به بیمه مسافرتی اشاره کرد که کلیه هزینه های احتمالی مسافر را تا سقف سی هزار یورو می پردازد.

این هزینه ها شامل مواردی از قبیل سرقت، فوت، بیماری و ... می شود که شرکت بیمه پس از پایان سفر با ارائه فاکتورها این هزینه ها را می پردازد.

بلیط هواپیمای رفت و برگشت و رزرو هتل نیز توسط ما صورت می گیرد. برای تمام مدتی که در این کشور اقامت دارید باید هتل رزرو کنید.

هر چه هتلی که رزرو می شود دارای امکانات بیشتری باشد هزینه ای که برای رزرو باید پرداخته شود نیز بیشتر است و به این ترتیب قیمت تور افزایش می یابد.

لیدر فارسی زبان نیز در صورتی که تعداد افراد شرکت کننده در تور به حد نصاب برسد برای راهنمایی مسافران حتما در نظر گرفته می شود.

تور هند

 تور هند

 

تور اروپا

با استفاده از تور اروپا می توانید یک یا چند کشور اروپایی را در ظرف مدتی محدود مورد بازدید قرار دهید تا بتوانید از سفر خود لذت ببرید.

با توجه به آب و هوا کشورهایی که مورد هدف قرار می گیرند تغییر می کند و هر توری با توجه به برنامه ای که دارد کشورهای مختلفی را می توانند بازدید کنند.

برای شرکت در این تور باید ویزای شینگن یکی از کشورهای مقصد را اخذ کنید تا موفق به شرکت در تور اروپا شوید و از امکانات این تور استفاده کنید.

یکی از تخصص های ویژه همکاران ما در اخذ ویزای شینگن می باشد. به همین جهت به راحتی می توانید در این تور شرکت کنید و ویزای یکی از کشورهای مقصد را اخذ کنید.

 

ده جاذبه برتر کشور هند چیست؟

  1. تاج محل

از معروف ترین مکان های هند ساختمان تاج محل است که ساخت آن بیش از بیست سال طول کشید و به افتخار همسر شاه جهان ساخته شده بود.

  1. معبد طلایی امریتسار

هند دارای مردمی با مذاهب گوناگون است این معبد بزرگ زیارتگاهی مهم برای سیک ها، هندو ها و دیگر مردم مذهبی به شما می آید.

  1. قلعه سرخ

این قلعه در سال 1648 ساخته شده است. وسعت قلعه سرخ بیش از دو کیلومتر مربع است و می توان در آن بازاری را یافت که جواهر و ابریشم در آن به فروش می رسیده است.

  1. شهر طلایی جیسلمر

این شهر در تپه های شنی بیابان تار ساخته شده است و به خاطر ماسه سنگ های زرد رنگی که دارد به نام شهر طلایی شناخته می شود.

  1. شهر مقدس بنارس

از مراکز زیارتی کشور هند به شمار می آید و شهری مقدس در هند است. این شهر دارای یک بندر با شکوه در کنار رود گنگ می باشد.

  1. مسجد مکه

در سال 1614 این مسجد توسط قطب شاه ساخته شد و امروزه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مسجدها جهان و قدیمی ترین مسجد هند شناخته می شود.

  1. سواحل گوا

این ساحل مقصد بسیاری از هندی ها و گردشگران است و برای تفریح و تعطیلات به این منطقه می آیند.

  1. قلعه عامر

در سال 1592 این کاخ در شهر جیپور ساخته شد. شهر جیپور سال های زیادی به عنوان پایتخت کشور هند شناخته می شود.