شهر پکن کجاست؟

پر جمعیت ترین کشور جهان، کشور چین می باشد. این کشور دارای مساحت زیادی است و پایتخت آن نیز شهر پکن می باشد که دارای جاذبه های زیادی است.

در شهر پکن المپیک های تابستانی و زمستانی برگزار می شود که برای شرکت در آن ها هر سال تعداد زیادی از مردم برای سفر به پکن اقدام می کنند.

شهر پکن، پس از شهر شانگهای دومین شهر پر جمعیت چین به حساب می آید. این شهر مرکز سیاسی، فرهنگی، تاریخی و هنری کشور چین به حساب می آید.

شهر پکن برای سال های طولانی به عنوان پایتخت چین شناخته شده است و به عبارتی شاید بیش از هشت قرن باشد که پایتخت این کشور است.

در شهر پکن کنفرانس ها و همایش های زیادی برگزار می شود که مردم سراسر دنیا برای شرکت در آن به این شهر سفر می کنند.

فرودگاه پکن را می توان به عنوان دومین فرودگاه پرتردد جهان شناخت که مسافران زیادی به آن وارد و یا از آن خارج می شوند.

پکن نیز مانند دیگر شهرهای جهان مورد حمله و تجاوز اقوام گوناگونی قرار گرفته است که فجیع ترین آن ها حمله مغول به این شهر بوده است.

مغول ها به شهر پکن که در گذشته چونگدو نام داشته است حمله کردند و شهر را به آتش کشیدند و چیزی از شهر چونگدو باقی نماند.

پس از گذشت دوران مغول این شهر دوباره بنا شد و در طول سال های مختلف نام های متفاوتی را به خود گرفت که امروزه به نام پکن شناخته می شود.

پکن به دلیل جمعیت بالایی که دارد دارای انواع وسایل نقلیه برای تردد شهروندان است و از جمله آن ها می توان به قطار شهری یا همان مترو که در سال 1969 تأسیس شد اشاره کرد. برای شرکت در تور پکن با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

 تور پکن

 

 

تور اروپا

با استفاده از این تور می توانید یک یا چند کشور اروپایی را مورد بازدید قرار دهید و در این کشورها به گشت و گذار و تفریح بپردازید.

تورهای اروپایی مختلف امکانات مختلفی را در اختیار مسافران قرار می دهند و به این ترتیب قیمت آن نیز متفاوت می شود.

اولین موردی که بر روی تورهای اروپایی تأثیر گذار است قیمت هتل می باشد. هر چه هتل امکانات بیشتری داشته باشد هزینه رزرو آن نیز بیشتر خواهد بود.

البته این که کدام کشورها مقصد گردشگری تور هستند نیز در قیمت آن تأثیر گذار خواهد بود. هزینه اقامت و تفریح در برخی از کشورها بسیار بیشتر از سایر کشورها می باشد.

تور اروپا در مدتی محدود به مسافران این امکان را می دهد تا جاذبه های زیادی را ببینند و با فرهنگ های مختلفی آشنا شوند به همین جهت شرکت در آن لذت بخش خواهد بود.

در برخی از تورهای اروپایی ترانسفر بین کشورها از راه های آبی صورت می گیرد و در واقع از کشتی ها کروز و یا کشتی های تفریحی استفاده می شود.

خب هر چه این امکانات در تور بیشتر باشد به تبع آن قیمت تور نیز افزایش خواهد یافت. برای شرکت در تور اروپا با ما همراه باشید.

 

 

جاذبه های گردشگری پکن چیست؟

  1. منطقه هنر 798

این منطقه در حقیقت یک نیروگاه برق قدیمی بوده است امروزه تبدیل به مکانی پر از جاذبه‌های هنری و دیدنی شده است.

  1. معبد لاما

به کاخ صلح و هماهنگی مشهور است و درست در شمال شرقی شهر پکن واقع‌شده است و توسط امپراتوران چین ساخت آن به اتمام رسیده است.

  1. برج طبل و برج ناقوس

از بالای این ناقوس می‌توانید منظره بسیار باشکوهی از شهر پکن را پیش روی خود ببینید. برای بالا رفتن از این ناقوس باید پله‌های شیب‌دار زیادی را طی کنید.

  1. نانلوگوکسیانگ

یکی از مدرن‌ترین خیابان‌های پکن می‌باشد که می‌توان شب و روز خود را در رستوران ها و کافه های بی نظیر آن طی کرد.

  1. معبد بهشت

معبد تانوئیست ها می باشد که به عنوان بهشت چین شناخته می شود. این معبد توسط یک پارک بزرگ احاطه شده است و ساکنان محلی این منطقه مشغول ورزش های تای چی می باشند.

  1. کاخ تابستانی

اقامتگاه تابستانی می باشد که ساخت آن برای تفریح حاکمان چینی انجام شده است. این کاخ امروزه مورد بازدید بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

  1. پارک پی‌های

درست در مرکز پکن این پارک زیبا میان دریاچه ای ساخته شده است که در زمستان محل اسکی روی یخ همه علاقمندان به این ورزش شیرین است.

  1. میدان تیانانمن

این میدان از جمله بناهای تاریخی و فوق العاده زیبای شهر پکن است که توسط ساختمان ها اداری به سبک شوروی احاطه شده است.

  1. شهر ممنوعه

از بزرگ ترین کاخ های جهان می توان به این کاخ اشاره کرد که دارای سالن هایی بسیار بزرگ است و از محبوب ترین جاذبه های این شهر به حساب می آید.

  1. بادالینگ

دیوار بزرگ پکن نیز از دیگر جاذبه های این شهر است که میتوان با پیاده روی بر آن، مناطق مختلف شهر را زیر نظر گرفت.

 

 

تور پکن

تور پکن به مسافران این امکان را می دهد تا به این شهر سفر کنند و از جاذبه های بی نظیر و دیدنی این شهر دیدن کنند.

همان طور که گفته شد شهر پکن محل برگزاری بسیاری از نمایشگاه های بین المللی و کنفرانس ها می باشد به همین دلیل تورهای زیادی به مقصد پکن برگزار می شود.

با استفاده از تور پکن در مدتی محدود می توان به این شهر سفر کرد و فارغ از رزرو هتل و ... می توان در این شهر به گردش پرداخت.

لیدر فارسی زبانی که در تور پکن مسافران را همراهی می کند باعث می شود تا کسی برای ارتباط برقرار کردن با دیگران در این شهر به مشکل برنخورد و به سادگی با جاذبه های این شهر آشنا شود.

برای شرکت در تور پکن کافی است تا با مشاورین مجرب و متخصص شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ماکان سیر آسمان همراه شوید.