یونان کجاست؟

این کشور در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. در واقع می توان گفت که در جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور به وسیله دریای مدیترانه احاطه شده است.

این کشور دارای تاریخی غنی است و درست در محل تلاقی سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا واقع شده است. پایتخت کشور یونان شهر بزرگ و دیدنی آتن می باشد.

نام فارسی این کشور یونان می باشد که از ایونیا گرفته شده است. یونان حدود نیم قرن تحت سلطه عثمانی بوده است و یادگار یونان بستان و امپراتوری بیزانس نیز می باشد.

همسایه های این کشور آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه است. واحد پول رسمی کشور یونان یورو است و زبان رسمی این کشور یونانی می باشد.

یونان متشکل از حدود شش هزار جزیره است که تنها دویست و سی جزیره آن دارای سکنه هستند و مابقی متعلق به افراد ثروتمند است.

از مهم ترین منابعی که باعث کسب درآمد یونان می شود صنعت گردشگری است. یونان بارها و بارها تا مرز ورشکستگی رفته اما باز هم از این مخمصه نجات یافته است.

در کشور یونان نزدیک به یک پنجم نیروی کار را مهاجران خارجی تشکیل می دهند که همگی در بخش کشاورزی و یا ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 تور یونانتور یونان

 

چرا به یونان سفر کنیم؟

در این بخش قصد داریم ده مورد از جاذبه‌های این کشور را توضیح دهیم تا بتوانید بیشتر با یونان آشنا شوید و ببینید باید به یونان سفر کنید یا خیر!

  • میکونوس در واقع از جزایر زیبای یونان است، که مقصد موردعلاقه بسیاری از بزرگان سراسر جهان در انواع رشته‌ها اعم از هنر و موسیقی و... می باشد.
  • رودس از جزایر زیبای یونان است که طبیعت این جزیره قطب اصلی بیان‌کننده تاریخ در بین جزیره های یونان است.
  • جزیره کورفو دارای پایتختی با همین نام می باشد که وجود سبک معماری بی نظیرش باعث شده تا نام این شهر در لیست سازمان یونسکو بدرخشد.
  • یکی از نزدیک ترین جزایر به ترکیه جزیره ساموس می باشد که به مهد پرتوهای خورشید معروف است و تنها به وسیله تنگه ساموس از ترکیه جدا شده است.
  • اگر می خواهید غرق در شگفتی شوید دیدن جزیره پاروس را از قلم نیندازید. این جزیره بی نظیر دارای طبیعتی بسیار زیبا است.
  • جزیره اسکیاتوس بسیار زیباست و قلعه هایی قدیمی و موزه و کلیساهایی خاص را در خود جای داده است. این جزیره دنیای متفاوتی را به شما نشان خواهد داد.
  • جزیره خیوس درست در مرکز خود جاذبه هایی باستانی دارد که متعلق به بیش از ده قرن پیش می باشد. این آثار مسافران را شگفت زده می کند.
  • جزیره سانتورینی به عنوان قطب اصلی یونان شناخته می شود. این جزیره محل مناسبی برای گردش و تفریح و همچنین سپری کردن ماه عسل می باشد.
  • آتن که پایتختی کشور یونان را به دوش می کشد و دارای سه معبد است که ساخت آن ها به بیش از پنج قرن گذشته می رسد.
  • از برترین جاذبه های شهر آتن می‌توان به موزه آکروپولیس اشاره کرد که در سال 2009 افتتاح شد. این موزه تنها از فولاد و شیشه ساخته شده است و میزبان بسیاری از گردشگران است.

 

 

تور اروپا

تور اروپا در فصل های مختلفی از سال ارائه می شود و متقاضیان می توانند با استفاده از این تورها یک یا چند کشور اروپایی را هدف سفر خود قرار دهند.

برخی از تورهای اروپایی تنها متعلق به یک کشور است و به مسافران این امکان را می دهد تا در شهرهای مختلف یک کشور به گشت و گذار بپردازند.

برخی دیگر از این تورها به مسافران اجازه می دهند تا به کشورهای مختلف سفر کنند و از جاذبه های این کشورها دیدن کنند.

با توجه به آب و هوا و فصل کشورهایی که هدف سفر این تورها قرار می گیرند متفاوت می شود. کشورهای سردسیر را تابستان و کشورهای گرمسیر را در زمستان به عنوان مقصد قرار می دهند.

تور اروپا امکانات مختلفی می تواند داشته باشد که با توجه به این امکانات قیمت آن نیز ممکن است تغییر کند. یونان یک کشور اروپایی است که ممکن است در تور اروپا نیز مورد هدف قرار گیرد.

برای شرکت در تور اروپا باید ویزای شینگن یکی از کشورهای مقصد را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

امکانات تور یونان چیست؟

تور یونان نیز مانند سایر تورها امکاناتی نظیر رزرو هتل، بلیط هواپیما، ترانسفر فرودگاهی، لیدر فارسی زبان و ... را دارد. تمامی این امکانات برای رضایت هر چه بیشتر مسافران است.

هر چه امکانات هتل بیشتر باشد قیمت تور نیز افزایش پیدا می کند. هتل هایی که رزرو می شوند با امکانات خوبی داشته باشند تا مسافران بتوانند از سفر خود لذت ببرند.

 

 

چگونه در تور یونان شرکت کنیم؟

برای شرکت درتور یونان ابتدا باید ویزای شینگن این کشور را اخذ کنید تا بتوانید وارد خاک یونان شوید. برای اخذ ویزای شینگن یونان اولین گام دریافت وقت سفارت است.

پس از اخذ وقت سفارت یونان باید با کلیه مدارک خود به صورت ترجمه شده به این سفارت مراجعه کرده و درخواست خود را به سفارت ابلاغ کنید.

دو تا چهار هفته پس از این که درخواست شما ثبت شد سفارت پاسخ خود را به شما ارسال می کند. این پاسخ می تواند مثبت و یا منفی باشد.

در صورتی که سفارت با درخواست شما موافقت کند می توانید با در دست داشتن گذرنامه خود جهت اخذ ویزای شینگن یونان اقدام نمایید.

در غیر این صورت می توانید با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزای شینگن یونان دو تا چهار ماه بعد اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی اخذ ویزای شینگن ، وقت سفارت، مدارک لازم، شرکت در تور یونان با مشاورین مجرب و متخصص ماکان سیر آسمان تماس حاصل فرمایید.